Derby z dopingiem. Szkoda, że wulgarnym (ZDJĘCIA)

SZKU
Podczas piłkarskich derbów gminy między Kolektywem Radwanice i Energetykiem Siechnice (2:3) nie brakowało niczego – bramek, emocji i dopingu. Niestety, w większości był to doping bardzo wulgarny.

Do Radwanic udała się ok. 40-osobowa grupa fanów z Siechnic. „Uzbrojeni” w wielką sektorówkę w żółto-czarne barwy, petardy hukowe i race świetlne od początku wspierali swój zespół.

Niestety, bardzo szybko doping przerodził się w festiwal wulgarnych przyśpiewek zapożyczonych wprost od kiboli ze stadionów ekstraklasy.

Piłkarze gospodarzy oprócz wyzwisk usłyszeli, że są komunistami, a nawet... Żydami. Oczywiście, przy każdej niepomyślnej decyzji arbitra, można było usłyszeć znaną w całej piłkarskiej Polsce pieśń „PZPN, PZPN, je..., je..., PZPN”.

- Widać, że wynieśli to zachowanie z innych stadionów. A pewnie wielu z nich nawet nie bardzo rozumie co śpiewa – podsumowała ze smutkiem jedna osób związana z Energetykiem.

Pod koniec meczu, jeszcze przy stanie 2:2, kibice z Siechnic wrzucili na murawę kilka odpalonych rac. Sędzia meczu musiał na kilka minut przerwać spotkanie.

Publiczność z Radwanic przez większą część spotkania w ciszy oglądała wydarzenia na boisku. Dopiero w drugiej połowie, niejako w odpowiedzi na wulgarne śpiewy przyjezdnych, część z nich zaczęła wznosić niecenzuralne okrzyki.

Na szczęście na agresji słownej się skończyło.