Będą wycieczki z przewodnikiem po mieście Będą wycieczki z przewodnikiem po mieście

Będą wycieczki z przewodnikiem po mieście (© archiwum PROT)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Akademia Turystyki i Krajoznawstwa „Bliżej Małej Ojczyzny” czeka na Ciebie. Najbliższe warsztaty w Sali Krajoznawczej Oddziału PTTK w Suwałkach w czwartek 27 października.

Na cykliczne zajęcia i wycieczki po mieście zaprasza Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Suwałkach wraz z Regionalną Pracownią Krajoznawczą. Pod szyldem integracyjnej Akademii Turystyki i Krajoznawstwa kryje się oferta adresowana do dzieci i młodzieży szkolnej oraz nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Z Suwałk i okolicy. Na wszystkich zainteresowanych czekają bezpłatne warsztaty z zakresu edukacji regionalnej. Pod opieką wykwalifikowanych opiekunów oraz przewodników młodzież uczestniczy w zajęciach stacjonarnych w siedzibie suwalskiego PTTK (prelekcje wzbogacone pokazami slajdów, prezentacjami multimedialnymi, warsztatami teatralnymi, plastycznymi) i w terenie (wycieczki piesze po mieście, udział w wystawach muzealnych).

Tematyka zajęć ma na celu przybliżenie młodym turystom ziemi ojczystej, jej przeszłości i dnia dzisiejszego, pogłębianie wiadomości o miejscu zamieszkania oraz innych zakątkach naszej małej ojczyzny. Akademia sprzyja pogłębianiu więzi ze swoim środowiskiem i regionem, a także rozwijaniu wśród dzieci i młodzieży umiejętności dostrzegania jego walorów krajoznawczych i kulturowych.

Spotkania są bezpłatne; odbywają się w czwartki w godzinach 15.30–17.00 w Sali Krajoznawczej Oddziału PTTK w Suwałkach (ul. Kościuszki 37, II piętro).
 
Planowane warsztaty Akademii Turystyki i Krajoznawstwa „Bliżej Małej Ojczyzny”:


27 października - „Tradycyjne budownictwo na Suwalszczyźnie", Krzysztof Snarski
3 listopada - „Mniejszości narodowe i religijne Suwałk i Suwalszczyzny", Edyta Krzyżanowska
10 listopada - „Baśnie, podania i legendy Suwalszczyzny", Jan Bacewicz
17 listopada - „Wybitniejsze rody suwalskie", Andrzej Matusiewicz
24 listopada - „Suwalszczyzna w starym obiektywie", Andrzej Jaśkiewicz
 
Wszyscy chętni są mile widziani. Więcej informacji pod tel. 87 566 59 61 i605 214 736 oraz na stronie internetowej www.suwalki.pttk.pl.

Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!