Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wojna z rakiem trwa! Zobacz, oni walczą w naszym regionie!

Magdalena Sulikowska Fundacja Alivia
Jedną z Podopiecznych Fundacji jest Angela Kędzierska z Lubina! 
Angela od jesieni nie wie, co to spokój, jej świat kręci się wokół szpitali, terapii, i czarnych wizji przyszłości. Kilka miesięcy szukała powodu bólu w piersi – lekarze nie widzieli nic podejrzanego, być może to od karmienia piersią syna? Jednak przyczyna to cztery różne, złośliwe typy nowotworu – wszystkie w jednej piersi! Ale to nie koniec – jej ukochany synek z dnia na dzień tracił kontakt ze światem. Rozpoznano zaburzenia ze spektrum autyzmu. Choć strach na dobre zagościł w jej życiu, Angela szuka pomocy dla siebie i syna. Wraz z pomocą Fundacji Angela gromadzi środki na pokrycie kosztów związanych z chorobą, i wciąż ma szansę wygrać wojnę z rakiem!
Jedną z Podopiecznych Fundacji jest Angela Kędzierska z Lubina! Angela od jesieni nie wie, co to spokój, jej świat kręci się wokół szpitali, terapii, i czarnych wizji przyszłości. Kilka miesięcy szukała powodu bólu w piersi – lekarze nie widzieli nic podejrzanego, być może to od karmienia piersią syna? Jednak przyczyna to cztery różne, złośliwe typy nowotworu – wszystkie w jednej piersi! Ale to nie koniec – jej ukochany synek z dnia na dzień tracił kontakt ze światem. Rozpoznano zaburzenia ze spektrum autyzmu. Choć strach na dobre zagościł w jej życiu, Angela szuka pomocy dla siebie i syna. Wraz z pomocą Fundacji Angela gromadzi środki na pokrycie kosztów związanych z chorobą, i wciąż ma szansę wygrać wojnę z rakiem! Materiały Fundacji Alivia
Wojna z rakiem trwa! Polscy pacjenci muszą walczyć - nadal są leczeni gorzej, niż pozwala na to współczesna medycyna i światowe standardy. Wygrają tylko jeśli ich wesprzemy. W galerii zdjęć znajdziecie mieszkańców naszego regionu i ich historie...

Statystyki są bezlitosne - co czwarty z nas zachoruje na raka, a co piąty umrze z powodu nowotworu. Z roku na rok liczba nowych przypadków nowotworów złośliwych stale rośnie, szacuje się, że w roku 2029 zwiększy się ona do poziomu ponad 200 tysięcy. Efektywność leczenia w naszym kraju zmienia się w zbyt wolnym tempie, do tego występują duże nierówności ze względu na poszczególne regiony. Są województwa, w których na 100 tys. mieszkańców przypada 1,2 lekarza onkologa. Leczenie nowotworu w Polsce oznacza wojnę i nieustającą walkę pacjentów onkologicznych. Walkę, na którą chorym zbyt często brakuje pieniędzy i którą będą mogli wygrać tylko dzięki naszemu wsparciu. Fundacja Alivia kontynuuje kampanię „Wojna z rakiem”. Przekażmy 1% na działania Fundacji i jej podopiecznych.

Ubiegłoroczny raport Health at a Glance przygotowany przez OECD nie pozostawia złudzeń - dramatyczna sytuacja polskich pacjentów onkologicznych trwa. Poziom śmiertelności z powodu raka w naszym kraju jest wyższy niż w Federacji Rosyjskiej. Natomiast pod względem skuteczność leczenia raka jelita grubego wyprzedza nas nawet Turcja.

Pochodzenie warunkuje Twoje szanse na leczenie.

Szanse chorych w Polsce na zdiagnozowanie oraz podjęcie terapii nie są równe. Polska w raporcie Euro Health Consumer Index 2017 w rankingu dostępności do terapii onkologicznej plasuje się na niechlubnym 4. miejscu od końca – za nią pozostaje tylko Grecja, Serbia i Litwa. Porównując poszczególne województwa możemy zauważyć, że dostęp do ośrodków onkologicznych oraz diagnostycznych jest wysoce nierównomierny. Pomimo działań państwa mających na celu zmniejszenie kolejek na badania z zakresu diagnostyki obrazowej nadal mamy do czynienia z wieloma przypadkami, gdzie w zależności od miejsca zamieszkania pacjent może czekać na badania dwu-, trzy-, a nawet czterokrotnie dłużej niż mieszkaniec sąsiedniego województwa. Na tomografię jamy brzusznej pacjent w woj. opolskim będzie czekał 28 dni, a jego odpowiednik w woj. dolnośląskim – ponad czterokrotnie dłużej. Na mapie polskiej onkologii możemy dostrzec „białe plamy” – miejsca, regiony, w których chorzy nie mają dostępu do diagnostyki czy terapii nowotworowej lub dostęp ten jest znacznie utrudniony. Średnia liczba lekarzy onkologów na 100 tys. mieszkańców wynosi zaledwie 2,31, przy czym różnice pomiędzy poszczególnymi województwami mogą być niemal czterokrotne, tak jak w przypadku województwa mazowieckie (4,0) w porównaniu do województwa opolskiego (1,2).

Nie pozwól przegrać tej wojny.

Ograniczony dostęp do nowoczesnych leków i technologii wykorzystywanych w onkologii, w tym dostęp do bezpiecznej i skutecznej farmakoterapii, niski poziom profilaktyki przeciwnowotworowej, przerażająca sytuacja polskich lekarzy, która hamuje diagnostykę chorób, problem z przepływem informacji o pacjencie – to tylko niektóre z wyzwań przed jakimi stoi tysiące polskich pacjentów onkologicznych w swojej walce o życie. Prognozy dotyczące wzrostu zachorowań na raka w Polsce pokazują, że każdy z nas już w niedługim czasie może być w identycznej sytuacji i będzie zmuszony by zgłosić się o pomoc finansową. Dzięki wpłatom na konto Fundacji Onkologicznej Alivia możliwe jest wsparcie coraz większej grupy pacjentów, którzy toczą najważniejszą walkę w swoim życiu. Do tej pory dzięki darczyńcom i podatnikom odpisującym 1% podatku Fundacja przekazała już ponad 9,2 mln złotych, by wesprzeć walkę polskich pacjentów z nowotworem. Tylko w przeciągu ostatnich 15 miesięcy udało nam się wspólnie pokryć koszty środków farmakologicznych i innych terapii w wysokości ponad 4 milionów złotych. Finansowano także badania diagnostyczne, konsultacje medyczne, transport czy rehabilitację podopiecznych Fundacji. Warto zauważyć́, że wielu z tych kosztów w refundowanym publicznie procesie leczenia w ogóle się nie uwzględnia. Trwająca wciąż dramatyczna sytuacja chorych na raka w Polsce, sprawiła, że Fundacja postanowiła kontynuować kampanię „Wojna z rakiem”, w ramach której można wspierać działania fundacji oraz jej podopiecznych przekazując 1% podatku.

Fundacja Alivia od 2010 roku niesie pomoc chorym na raka - działa systemowo i legislacyjnie na rzecz poprawy ochrony zdrowia, dostarcza najnowszych informacji onkologicznych, udostępnia chorym praktyczne narzędzia, takie jak Onkomapa.pl i Kolejkoskop.pl, a także pomaga gromadzić środki na nierefundowane leczenie. Przekażmy 1% na działania Fundacji i jej podopiecznych – dajmy im siłę do walki!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na walbrzych.naszemiasto.pl Nasze Miasto