(© Tomasz Hołod)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W poprzedzającym Wszystkich Świętych okresie, kiedy licznie odwiedzamy groby swoich bliskich, policja już ostrzega przed kradzieżami.

Sprawdź, jak wyczyścić nagrobek?

Policja przypomina:
-nie zabieraj ze sobą na cmentarz dużych kwot pieniędzy (mogą paść łupem złodziei kieszonkowych); weź tylko tyle gotówki ile będziesz potrzebował np. do kupienia zniczy i wiązanek

-pieniądze, dokumenty, telefon komórkowy trzymaj w wewnętrznej kieszeni ubrania

-nie spuszczaj z oka torebki, płaszcza czy innych wartościowych przedmiotów

-zwracaj uwagę na osoby w Twoim otoczeniu, które wyglądają jakby przebywały tam bez wyraźnego celu (jeśli zauważysz coś dziwnego w ich zachowaniu, poinformuj o tym pracowników cmentarza lub Policję)

-jeśli zauważysz, że przy sąsiadujących grobach kręcą się osoby, które nigdy wcześniej nie opiekowały się nimi, zapytaj kim są. Jeśli wyjaśnisz powód Twojego zainteresowania, zapewne nikt nie będzie miał Ci tego za złe.

- pilnuj swojego dziecka - w okresie jesienno-zimowym szybko zapada zmrok, a chwila nieuwagi wystarczy aby w tłoku, wśród grobów dziecko się zgubiło.

-kierowcy w tych dniach powinni pamiętać o dostosowaniu prędkość do warunków pogodowych i zachowaniu bezpiecznej odległości między pojazdami. Nie zapominaj także o pasach bezpieczeństwa i siodełkach do bezpiecznego przewożenia dzieci. Wysiadając już z samochodu przed cmentarzem, upewnij się, że go dokładnie zamknąłeś (zamki w drzwiach, bagażnik, szyby). Nie zostawiaj rzeczy wartościowych w widocznym miejscu.

-aby dojazd do cmentarza odbył się bezpiecznie i sprawnie, stosuj się do poleceń funkcjonariuszy Policji i Straży Miejskiej, którzy podczas święta będą we wszystkich newralgicznych dla ruchu miejscach.

Zobacz także: Wzory stroików na Wszystkich Świętych (ZDJĘCIA)

Wiadomości

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!